Dzięki uprzejmości osób zarządzających Dziennym Domem „Senior Wigor” przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Zgierzu: Paniom Ewie Lesiak – Dyrektor MOPS Zgierz i Magdalenie Wojciechowskiej – Kierowniczce Domu „Senior Wigor” spotkanie z cyklu „Senior na drodze- Pamiętaj o bezpieczeństwie” odbyło się właśnie w tym miejscu.

Panie Agata Pawlak i Aleksandra Mazur- Libiszewska zadbały o przygotowanie sali, a także o rozpropagowanie wydarzenia wśród Seniorów. Miało to swoje odzwierciedlenie w dużej frekwencji. Spotkanie rozpoczął Mariusz Sztal, uprzednio udzielając wywiadu dla Telewizji TV Centrum Zgierz. Opowiedział dlaczego jesteśmy w Zgierzu i jakie cele przed sobą postawiliśmy przed tym spotkaniem. Następnie głos zabrał Policjant z KPP Zgierz Pan młodszy aspirant Robert Borowski – znany wszystkim seniorom i społeczeństwu zgierskiemu miał łatwość dotarcia do tych osób. Spowodowało to, że był z uwagą słuchany.  A przykłady które przedstawiał, znane były uczestnikom spotkania. Takie prelekcje cieszą i widać, że to nie pierwsze spotkanie tego funkcjonariusza w grupach seniorskich. Mariusz Sztal przedstawił prezentację o najczęstszych błędach popełnianych przez pieszych, rowerzystów i kierujących samochodami.

Prelekcje Mariusza Sztala i Policjanta świetnie się uzupełniały, ze strony seniorów padały liczne pytania. Po prelekcji wszyscy chętni mogli sprawdzić swój wzrok, a także zmierzyć czas reakcji na przywiezionym przez nas mierniku. Wręczane certyfikaty i elementy odblaskowe sprawiły dużą radość uczestnikom spotkania.

Relacja ze spotkania na stronie Stowarzyszenia Telewizji Kablowej Centrum Zgierz – od 10 minuty oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Dziennego Domu Pobytu WIGOR.