Z seniorami z Zambrowa spotkaliśmy się w Centrum Kultury. Prowadzący – Mariusz Sztal- jako przyczynę dla której wydarzenie odbyło się akurat w tym mieście, wskazał ilość zdarzeń drogowych w powiecie, w których swój udział miały osoby z grupy wiekowej 60+.

Obecni na spotkaniu Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie Pan Komisarz Łukasz Gańko podczas prelekcji odpowiadał na pytania nurtujące seniorów z lokalnego punktu widzenia, a Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego, Pani Agniesza Predko, dokumentowała to zdarzenie. Słuchacze z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu, po jego zakończeniu dwie uczestniczki miały okazję wypowiedzieć się na temat zasadności takich spotkań przed mikrofonem reportera Polskiego Radia Oddziału Białystok.

W kolejnej części osoby uczestniczące w spotkaniu mogły wziąć udział w zwyczajowej już kontroli wzroku, czy sprawdzeniu czasu reakcji na specjalnym urządzeniu. Przy tej okazji okazało się, że niektórzy z seniorów uzyskali lepsze czasy reakcji niż ich młodsi znajomi, którzy również postanowili sprawdzić czas reakcji. Wywołało to niemały entuzjazm wśród badanych. Mariusz Sztal podsumowując spotkanie wyraził tezę, że samo prawo nas nie ochroni. Musimy wykazać się odpowiedzialnością na drodze. Nasz technik w swoim warsztacie szybkiej obsługi doposażył i wyregulował rowery, które pozostawili pod jego opieką przybyli na spotkanie seniorzy.

Sprawozdania ze spotkania zamieszczone są na stronie zambrow.org oraz zambrowiacy.pl.