Spotkanie w Wyszkowie odbyło się przy pełnej sali, w budynku Starostwa Powiatowego, gdzie czekał na nas Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Pan Rafał Jaźwiński, który  z  dużym zaangażowaniem wspomagał przygotowania do spotkania.

Już na długo przed wyznaczoną godziną spotkania pojawiali się pierwsi Seniorzy. Po krótkim przywitaniu dokonanym przez Mariusza Sztala głos zabrał Przedstawiciel Mazowieckiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego a zarazem Kierownik Wydziału Szkoleń i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w WORD Warszawa Pan Rafał Grodzicki. Jest on również mieszkańcem Wyszkowa, więc tym bardziej ta społeczność jest mu bliska. Powiedział, że przyjmuje to spotkanie z mieszanymi uczuciami. Cieszy się, że spotkanie się tu odbywa, cieszył się z frekwencji na spotkaniu, ale martwi go przyczyna dla którego to spotkanie odbywa się właśnie w Wyszkowie – ilość zdarzeń drogowych w Powiecie, która to ilość zakwalifikowała ten Powiat do  grona miejsc szczególnie zagrożonych zdarzeniami drogowymi. Podsumował to na kilka sposobów, ale jeden chyba szczególnie utkwił w pamięci przybyłych: “ Pieszy średnio chodzi po drogach tylko około 1200 metrów dziennie a i tak ginie na drodze”. Ta smutna konkluzja wprowadziła uczestników do dalszej dyskusji.

Następnie ze swoim wystąpieniem przybyli Policjanci Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie st. sierż Marta Gierlicka i St. Sierżant Piotr Pet, którzy opowiedzieli o trudach uczestniczenia w obsłudze zdarzeń drogowych oraz jak bolesna jest strata bliskiej osoby dla rodzin zmarłych uczestników wypadków drogowych . Tym samym zwrócił się do obecnych z prośbą o rozwagę na drodze. Następnie Uczestnicy zadali wiele pytań dotyczące ruchu drogowego, zauważonych problemów, a także swoich oczekiwań wobec prelegentów, w zakresie poruszanych tematów. Na wszystkie pytania starał się szczegółowo odpowiadać Mariusz Sztal, a prezentacja którą przygotował na to spotkanie dała wiele odpowiedzi na wcześniejsze pytania.

Również i w Wyszkowie ogromnym zainteresowaniem cieszyły się kontrola wzroku, refleksu a także działania związane z usprawnianiem rowerów. Tu prym wiodła Grupa Seniora Turzyńska Seniorada, która równie chętnie robiła sobie zdjęcia z Łukaszem – Naszym MC Gyverem od rowerów.