W powiecie wołomińskim spotkanie z osobami 60+ w ramach akcji „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie” zrealizowaliśmy w Wołominie, w poniedziałek 17 czerwca 2019 roku. Odwiedziło nas 37 seniorów, z czego aż 16 przyjechało na rowerach. Sprawdziliśmy pod kątem technicznym każdy jednoślad, a w blisko 10 z nich uzupełniliśmy brakujące oświetlenie.

Mariusz Sztal – ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego przeprowadził z uczestnikami pogadankę, nt. zagrożeń występujących na drodze. Pokazał specjalnie przygotowane krótkie filmy, obrazujące realne niebezpieczeństwa. Na ich podstawie wytłumaczył seniorom, jakie są faktyczne powody powstawania wypadków i co można zrobić, by skutecznie wyeliminować zagrożenia.

„Dobrze, że porozmawialiśmy na tematy bezpieczeństwa przed naszym lipcowym rajdem rowerowym” – mówili uczestnicy spotkania. „To ważne dla nas informacje, które na pewno wykorzystamy w praktyce” – dodawali. Umożliwiliśmy seniorom sprawdzenie swojego refleksu, wykorzystując do tego miernik czasu reakcji. Nasi goście mieli również możliwość kontroli ostrości wzroku i rozróżniania barw. Żegnając się z wołomińskimi seniorami, życzyliśmy im samych pogodnych i bezpiecznych dni.