Wieliczka przywitała uczestników spotkania „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie” przepiękną, letnią pogodą.

O wyznaczonym czasie sala obrad w tutejszym Starostwie zapełniła się w całości seniorami, którzy aktywnie uczestniczą w spotkaniach promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym, gdyż jak podkreślali jest to tematyka zawsze aktualna, ważna i potrzebna. Spotkanie rozpoczęli znamienici goście: Pan Tomasz Tomala – Szef Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury, a zarazem Przewodniczący Rady Powiatu. Następnie głos zabrał Starosta Wielicki Pan Adam Kociołek. Panowie serdecznie podziękowali uczestnikom za liczne przybycie i zainteresowanie tematem oraz wyrazili nadzieję, że takie spotkania poprawią stan bezpieczeństwa w powiecie.

Jeden z paneli poprowadzili Policjanci z Komendy Powiatowej Policji – asp. sztab. Piotr Michniak i sierż sztab. Rafał Rydz, którzy opowiedzieli przybyłym o zdarzeniach drogowych w powiecie. Omówili sposoby bezpiecznego poruszania się po drogach, zwracali uwagę na przekraczanie jezdni w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami, przypomnieli o obowiązkowym i nieobowiązkowym wyposażeniu rowerów i rowerzystów oraz podkreślili znaczenie stosowania elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego tj. pieszych i rowerzystów. Całość spotkania była nagrywana, a następnie transmitowana przez TVP Kraków. Uczestnicy spotkania mieli okazję do wystąpienia przed kamerą, wypowiadając się na temat bezpieczeństwa w mieście i powiecie. Uczestnicy licznie wzięli udział w kontroli swojego czasu reakcji, a także kontroli jakości widzenia. Te atrakcje cieszyły się dużym powodzeniem jeszcze długo po oficjalnej części spotkania.

Na koniec spotkania Szef Gabinetu Ministra Infrastruktury wręczył wszystkim uczestnikom elementy odblaskowe, tak aby każdy był lepiej widoczny i mógł czuć się bezpiecznie na drodze. Seniorzy, którzy przyjechali na spotkanie rowerami mogli wrócić do domu na pojeździe wyposażonym zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Na koniec wręczono pamiątkowe certyfikaty potwierdzających uczestnictwo w tym wydarzeniu, a uczestnicy spotkania zgodnie przyznali, że dzięki udziałowi w warsztatach zdobyli wiedzę którą, z pewnością, na co dzień wykorzystają.

Relacja ze spotkania w programie Kronika TVP, Radiu Kraków oraz w innej audycji Radia Kraków i portalu powiatu wielickiego.