W dniu 19.08.2019 w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się spotkanie z cyklu “Senior na drodze – Pamiętaj o bezpieczeństwie”.

W kolejnym Powiecie Mieszkańcy Tomaszowa i Powiatu mogli posłuchać o sposobach prawidłowego poruszania się po drogach. Niezależnie czy jest się pieszym, rowerzystą czy kierowcą samochodu, każdy znalazł coś dla siebie.

Wstępu do spotkania dokonała Pani Elżbieta Łojszczyk – Członek Zarządu Powiatu. Oprócz głównej prelekcji, którą poprowadził Krzysztof Wójcik, głos zabrali Policjanci z KPP Tomaszów Mazowiecki. Mł. asp. Grzegorz Kołodziejski z Rewiru Dzielnicowych oraz sierż sztab. Patryk Ceglarek z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy przedstawili przybyłym Seniorom zasady poruszania się po drogach ze szczególnym uwzględnieniem ruchu po chodnikach, grogach dla rowerów czy ciągach pieszo- rowerowych. Bo i co do tego pojawiły się pytania.

Wszystkie chętne osoby obecne na spotkaniu mogły skorzystać z kontroli wzroku i refleksu – to już standard na naszych spotkaniach. Ale tym razem uczestnicy mogli “poczuć na własnej skórze” jak wygląda dachowanie i jak przy tego typu zdarzeniach zachowuje się człowiek w dachującym samochodzie. Można było też przekonać się jak niebezpieczne są luźno przemieszczające się przedmioty niezabezpieczone właściwie na czas jazdy. Takie podejście do spotkania daje uczestnikom konkretne efekty edukacyjne.

Relacja ze spotkania na stronie nasztomaszow.pl.