“Senior na Drodze – Pamiętaj o bezpieczeństwie” w Tarnowskich Górach – tu z prelekcją zawitaliśmy do siedziby Starostwa Powiatowego.

Prelekcję rozpoczął Wicestarosta Pan Sebastian Nowak. Zaskoczony tak dużą frekwencją w okresie wakacyjnym, podziękował za przybycie, po czym również wysłuchał prelekcji. A tą rozpoczął podinspektor Włodzimierz Mogiła z WRD KWP Katowice. Nie jest to pierwsza prelekcja Pana Włodzimierza podczas naszych spotkań, mieliśmy więc pewność, że zaciekawi on uczestników spotkania. Padało wiele pytań, rozwiane zostały wątpliwości nurtujące seniorów. Krzysztof Wójcik w swojej części spotkania zaprezentował materiały filmowe, obrazujące najczęstsze wykroczenia i nieprawidłowości, które wpływają na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Seniorzy bardzo zaangażowali się w spotkanie, wypełniali ankiety i byli aktywni do samego końca spotkania. Po standardowych już kontrolach jakości widzenia, rozróżniania barw czy sprawdzeniu czasu reakcji, uczestnicy odebrali certyfikaty uczestnictwa i udali się przed budynek, gdzie mogli na własnym przykładzie doświadczyć jak wygląda “dachowanie” w warunkach symulowanych czy też jakie odczucia towarzyszą kierowcy czy pasażerowi samochodu podczas zderzenia z niewielką prędkością. Ci którzy zdecydowali się na eksperyment, mają już wyobrażenie jakie skutki mogą mieć takie zdarzenia w warunkach realnych. Również w tej lokalizacji dzięki uprzejmości WORD Katowice każdy uczestnik otrzymał odblaskowe wyposażenie osobiste.

Serdecznie dziękujemy grupie z Uniwersytetu III Wieku w Tarnowskich Górach, pod przewodnictwem Pani Prezes Magdaleny Latacz, która zadbała, aby bardzo liczna grupa seniorów tej placówki mogła wziąć udział w spotkaniu. To cieszy, że seniorzy znajdują czas nie tylko na wycieczki, ale potrafią też zadbać o swoją wiedzę i bezpieczeństwo.

Informacja na spotkaniu dostępna również na stronie Uniwersytetu Trzeciego Wieku.