Akcja “Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie” wzbudziła zainteresowanie mieszkańców tego malowniczego miasteczka. Panuje tu niezwykle duży ruch, zarówno pieszych jak i pojazdów, a co za tym idzie zagrożenie wśród niechronionych uczestników ruchu jest duże. Dlatego cieszy nas obecność lokalnych seniorów na spotkaniu. „W turystycznych miejscowościach nie tylko turyści uczestniczą w wypadkach drogowych” – skwitowali uczestnicy spotkania.

W tematyce zagrożeń BRD na obszarze Szklarskiej Poręby głos zabrali przedstawiciele Policji – mł. asp. Małgorzata Kostrzewa – Dzielnicowa z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie oraz asp. sztab. Marek Palczak z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze i sierż. sztab. Beata Sosulska- Baran z tej samej jednostki. Na zakończenie swojego wystąpienia, policjanci rozdali seniorom opaski odblaskowe z prośbą o używanie ich szczególnie po zmroku oraz przy gorszej pogodzie.

Główna część prelekcji należała do Mariusza Sztala – eksperta ruchu drogowego, który zaprezentował filmy edukacyjne dla seniorów i na ich podstawie dyskutował z zebranymi na tematy prawidłowych zachowań na drodze. Ekspert dotykał również wątki zagrożeń uczestnictwa w ruchu drogowym przy gorszej dyspozycji psychofizycznej. Dawał rady, jak ograniczać ryzyko uczestnictwa w wypadku.

W końcowej części spotkania z-ca Dyrektora WORD Jelenia Góra, a zarazem przedstawiciel Dolnośląskiej Rady BRD – Pan Wojciech Leszczyk opowiedział seniorom jak często należy badać wzrok oraz co ma wpływ na jakość widzenia i postrzegania.

Na zakończenie spotkania Seniorzy otrzymali pamiątkowe certyfikaty, a na zewnątrz odebrali swoje rowery po regulacjach i uzupełnieniu obowiązkowych elementów wyposażenia.