Spotkanie z cyklu “Senior na drodze- Pamiętaj o bezpieczeństwie” odbyło się w sali Centrum Usług Socjalnych Urzędu Miejskiego w Świdniku

Spotkanie swoimi przemówieniami rozpoczęli Wicestarosta Powiatu Świdnickiego Pan Bartłomiej Pejo i Mariusz Sztal. Na sali było jeszcze wielu znamienitych gości: Pan Radosław Brzózka – Członek Zarządu Powiatu, po raz kolejny swoją obecnością zaszczyciła nas Dyrektor WORD Lublin Pani Renata Bielecka wraz ze swoimi uroczymi Współpracownicami. Po krótkim wystąpieniu Pani Dyrektor przed Seniorami i Telewizją Polską Programu 3 Oddział Lublin, Panie przekazały Seniorom elementy odblaskowe i kamizelki a także kolejni Seniorzy otrzymali zaproszenia na zajęcia z doskonalenia techniki jazdy w ODTJ Lublin. Mariusz Sztal przekazał następnie głos Przedstawicielom Policji asp. Elwirze Domeradzkiej – Oficerowi Prasowemu Komendanta Powiatowego w Świdniku oraz asp. sztab. Radosławowi Lorkowi z WRD KPP Świdnik. Policjant opowiadał o zdarzeniach z terenu, które wpłynęły nie tylko na życie uczestników, ale też na niego samego. Bo zdarzenia ze skutkom śmiertelnym wywierają wrażenia na wszystkich, również na osobach obsługujących takie zdarzenia. W dalszej części Mariusz Sztal doceniony wielokrotnie brawami słuchaczy przekazał wiedzę niezbędną nie tylko pieszym i rowerzystom, ale też innym uczestnikom ruchu drogowego. Spotkanie spotkało się z dużym zainteresowaniem, podsycanym na pewno przez Kierownika Ośrodka Panią Beatę Portka, która zaangażowała Personel Centrum w organizację spotkania.

Również na tym spotkaniu Przybili Seniorzy mogli sprawdzić swój wzrok i czas reakcji na bodźce zewnętrzne, a także odjechać sprawdzonym i doposażonym rowerem. Tam gdzie nie udało się dokonać szybkiej naprawy, Łukasz postarał się objaśnić co należy zrobić i jakie części eksploatacyjne zakupić.

Relacja na stronie TVP Lublin dostępna tutaj.

Relacje ze spotkania dostępna na stronie Głos Świdnika oraz swidnik.pl