W świdnickim 1 Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza odbyło się kolejne spotkanie akcji”Senior na drodze – Pamiętaj o bezpieczeństwie”.

Przybyłe osoby przywitał Sekretarz Powiatu Pan Tomasz Kempa i po krótkim wystąpieniu oddał głos Mariuszowi Sztalowi, który przedstawił cele spotkania oraz statystyki zdarzeń drogowych w Polsce. Na spotkanie przybył trzyosobowy skład policjantów. Aspirant Sztabowy Mariusz Smok – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, asp. sztab. Marcin Kmiecik oraz Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego sierż sztab. Magdalena Ząbek.

Pan Naczelnik przedstawił wykład o bezpieczeństwie seniorów w powiecie, przekazując na koniec ważną myśl: “Macie Państwo dorosłe dzieci, wnuki, macie więcej czasu. Nie spieszcie się, uważajcie na siebie na drodze”.

W następnej części szkolenia, seniorzy wysłuchali wykładu Mariusza Sztala. Tradycją już stały się kontrole wzroku i szybkości reakcji, w których chętnie udział biorą uczestnicy spotkań. Tym razem również przybyło sporo rowerzystów, którzy pozostawili pojazdy pod opieką serwisanta. Odbierając pojazdy widać było uśmiechy tych, którzy otrzymali nowe wyposażenie rowerów i niedosyt osób, które rowery pozostawiły w domach.