Spotkanie „Senior na drodze – Pamiętaj o bezpieczeństwie” w Swarzędzu zorganizowane zostało w miejscowym Ośrodku Kultury.

Seniorzy przybyli z dużym wyprzedzeniem czasowym, co więcej, większość przybyła samochodami, a tylko nieliczni rowerami. To doświadczenie dało nam możliwość porównania kwestii refleksu pomiędzy poprzednimi grupami, gdzie przeważali rowerzyści lub piesi, a tą grupą, gdzie prym wiedli kierowcy samochodów. 

Mariusz Sztal dokonał wstępu do wydarzenia po czym oddał głos policjantkom z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu- St. sierż. Natalii Nowak i sierż. Sztab. Monice Klejnowskiej z WRD KMP Poznań. Panie opowiedziały o konkretnych zdarzeniach z pobliskich miejscowości, o najczęstszych przewinieniach wśród wszystkich grup  użytkowników dróg. W dalszej części zajęcia poprowadził Mariusz, który zobrazował prezentacjami to, o czym mówiły policjantki. Po prelekcji seniorzy sprawdzili refleks, wzrok oraz otrzymali certyfikaty upamiętniające Ich uczestnictwo w spotkaniu, a od przedstawicielki WORD Poznań Pani Beaty Brambor wszyscy otrzymali elementy odblaskowe, poprawiające widoczność pieszych na drodze.

Na zakończenie wydarzenia uczestnicy spotkania przenieśli się przed budynek, gdzie chętni brali udział w symulacji dachowania i mogli przekazać innym co dają pasy bezpieczeństwa, oraz jak wpływa nieodpowiednie zabezpieczenie ładunku podczas takiego zdarzenia drogowego. Kilka rowerów, które zostały pod opieką naszego technika, zostały sprawdzone i doposażone w obowiązkowe elementy oświetlenia i dzwonki.