Podobnie jak w ubiegłorocznej edycji akcji „Senior na drodze…” w Kołobrzegu, tak teraz w Stargardzie, współprowadzącymi spotkanie z seniorami byli podkomisarz Mateusz Mićko z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz Mariusz Sztal – ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego z Warszawy. O lokalnych problemach bezpieczeństwa ruchu drogowego informował seniorów komisarz Łukasz Famulski – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.

„Wypadki na drogach zdarzają się najczęściej za sprawą lekceważenia przepisów” – mówili prowadzący. „Brak współpracy pomiędzy uczestnikami ruchu, niezrozumiała chęć drogowej rywalizacji czy też wręcz działania zmierzające do konfrontacji – to także przyczyny powstawania wypadków drogowych. Niestety, takie zachowania nie są wyłączną domeną osób młodych” – podkreślali policjanci. „Współpraca pomiędzy uczestnikami ruchu, wzajemne rozumienie potrzeb i zwykła ludzka serdeczność – są w stanie minimalizować występowanie zdarzeń drogowych” – dodawali.

Na spotkania z seniorami zaprosiliśmy także Filipa Gregę, laureata nagrody stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego – dla osoby, która w szczególny sposób przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce. Nasz gość porozmawiał z uczestnikami na tematy sprawności psychofizycznej seniorów i jej wpływu na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a dzień wcześniej mówił o tym na antenie Twoje Radio Stargard 90,3 FM.

Zapraszamy do wysłuchania audycji na stronie radia oraz relacji na stronie e-stargard.pl.