Spotkanie seniorów w ramach programu “Senior na drodze – Pamiętaj o bezpieczeństwie” odbyło się w budynku Urzędu Gminy. Spotkanie swoim przemówieniem rozpoczął Burmistrz Sobótki – Mirosław Jarosz, który przywitał uczestników spotkania i opowiedział w szerszym kontekście o atrakcjach jakie czekają uczestników. A tu oprócz wykładu poświęconego bezpieczeństwu mieszkańców na drodze, poruszone miały być kwestie związane z innymi przestępstwami, które omawiać miał w dalszej części spotkania Kierownik Ogniwa Prewencji Komisariatu w Sobótce mł. asp. Piotr Stefanienko.

Z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu przybyli Policjanci Ruchu Drogowego mł. asp. Patrycja Duda oraz st sierż Michał Strupiński.

Mariusz Sztal zaprezentował aspekty związane z bezpieczeństwem seniorów w powiecie wrocławskim w skład którego wchodzi Sobótka. Przedstawił koszty społeczne zdarzeń drogowych, o których nie zawsze mówi się na takich spotkaniach: “Zwróćmy uwagę, że wypadek, to nie jest wyłącznie cierpienie poszkodowanego, ale też bliskich tej osoby. Pamiętajmy, że w domu czekają na nas dzieci, wnuki”.

Osoby, które przybyły na wykład otrzymały elementy odblaskowe, których znaczenie w ruchu drogowym Mariusz omówił w ramach spotkania. Od pozostałych prelegentów uczestnicy otrzymali odblaskowe kamizelki. Z takim wyposażeniem na pewno mieszkańcy Sobótki będą bardziej widoczni a przez to bezpieczni na drodze.