W dniu 29.08.2019 w Pniewach w Dziennym Domu Seniora odbyło się spotkanie z cyklu „Senior na drodze – Pamiętaj o bezpieczeństwie”.

Dzięki Kierownictwu Ośrodka Paniom Bernadetcie Markiewicz i Halinie Szabowskiej – Lisek, spotkanie przebiegło w miłej, wręcz domowej atmosferze. Seniorzy na długo przed spotkaniem stawili się w Domu Seniora i spotkanie odbyło się punktualnie. Rozpoczęła je Zastępca Kierownika Pani Halina Szabowska – Lisek witając przybyłych gości: Andrzeja Grzeszczyka – Członka Zarządu Powiatu Szamotulskiego  i Panią Annę Fliger  – Kierownik Referatu i Promocji oraz Pana Adama Woropaja- Kierownika Oddziału Ruchu Drogowego Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Podczas gdy Mariusz Sztal omawiał poszczególne kwestie związane z bezpieczeństwem pieszych i rowerzystów, Kierownik Adam Woropaja przekazywał seniorom kodeksy kieszonkowe dla rowerzystów w czasie omawiania praw i obowiązków tych uczestników ruchu. Gdy była mowa o pieszych Kierownik tym razem rozdawał elementy odblaskowe. Również przedstawicielki Starostwa już przed wejściem wyposażyły każdego uczestnika spotkania w kamizelki odblaskowe i worki odblaskowe poprawiające widoczność na drodze. Jak widać akcja pod względem rozdanych prezentów poprawiające bezpieczeństwo uczestników ruchu była udana.

Z ramienia Policji mł. asp. Katarzyna Krawczyk z KPP Szamotuły przedstawiła zagrożenia i zdarzenia z powiatu szamotulskiego. Niestety Pani aspirant musiała nas opuścić przed zakończeniem spotkania, gdyż została wezwana do wypadku z udziałem pieszego. Tak więc uczestnicy mogli sami zobaczyć, że wypadki są tu i teraz a nie gdzieś daleko i nas nie dotyczą.

Spotkanie zakończyło się tradycyjnie badaniem wzroku i refleksu – chętnych do tych kontroli było dużo. A przed budynkiem seniorzy odebrali rowery doposażone w oświetlenie i dzwonki. Chętni zaś mogli zobaczyć jak działa poduszka powietrzna i jak potrzebne są pasy. W tym upewniła ich możliwość skorzystania z symulatora dachowania.

Sprawozdanie zamieścił również strona Powiatu Pniewskiego. oraz Gminy Pniewy.