Środowe spotkanie z seniorami z powiatu oświęcimskiego odbyło się w Oświęcimskim Domu Kultury. O godzinie 9:00  Pan Mariusz Sztal powitał przybyłych uczestników, którzy żywo interesują się tematyką bezpieczeństwa na drodze.

Przytoczył kilka liczb obrazujących stan bezpieczeństwa w powiecie oświęcimskim. W przedstawieniu konkretnych  zdarzeń z pomocą przyszedł Policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji sierż. sztab. Mateusz Pająk. Wspomniał o tym, że już w tym roku na terenie powiatu miało miejsce wiele zdarzeń drogowych w których zginęło już 5 osób. Niestety statystyki pokazują, że te wypadki dotknęły wszystkich grup uczestników ruchu drogowego, gdyż ginęły nie tylko osoby poruszające się po drogach samochodami, ale również pieszy, motocyklista czy rowerzysta. Policjant zaapelował o rozwagę i kulturę poruszania po drogach, a  zostało to określone stwierdzeniem, że “musimy respektować prawo, ale należy zachować też rozwagę w postępowaniu na drodze. Sam przepis nas nie ochroni”.

W dalszej części prelekcji Mariusz Sztal szczegółowo omówił sytuacje zawarte w prezentacji, odnosząc się do tego jak prawidłowo poruszać się będąc pieszym na drodze. Podczas spotkania mocno akcentowano używanie elementów odblaskowych. Podczas spotkania słuchacze na bieżąco włączali się w dyskusję. Niektóre z tematów omawiano jeszcze w kuluarach po zakończonym spotkaniu Oczywiście i tym razem nie mogło zabraknąć kontroli stanu wzroku uczestników, czy sprawdzenia czasu reakcji.

A warto wspomnieć, że tym razem na spotkaniu pojawiło się wiele osób posiadających czynne prawo jazdy. Przed budynkiem jak zawsze czuwał nasz niezawodny serwisant, który uzupełniał wyposażenie rowerów, poprawiał i regulował mechanizmy pojazdów przyprowadzonych przez uczestników spotkania. Na koniec tradycyjnie zostały rozdane uczestnikom certyfikaty poświadczające uczestnictwo w warsztatach.