We wtorek 6 sierpnia spotkaliśmy się z seniorami w Obornickim Centrum Kultury. Większość z nich przyjechała rowerami, które pozostawiali naszemu serwisantowi. Podczas gdy seniorzy byli na zajęciach w Centrum Kultury, nasz technik sprawdzał, regulował i doposażał ich jednoślady.

Spotkanie rozpoczął zastępca Burmistrza Pan Henryk Cymerman. Podkreślił wagę spotkania, podziękował organizatorom i licznie przybyłym seniorom.

Następnie głos zabrała Pani Agnieszka Zakęś, Dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego. Przedstawiła najbliższe plany inwestycyjne w infrastrukturę rowerową i pieszą w Obornikach Śląskich oraz w całym powiecie trzebnickim. Gościem specjalnym był Pan Mariusz Jagodziński – Sekretarz Dolnośląskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który także podziękował seniorom za liczne przybycie.

Przedstawiciele Policji Panowie podkom. Piotr Dwojak – Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Trzebnicy, mł. asp. Piotr Sarnecki oraz sierż Daniel Barwiński opowiedzieli o codziennej pracy przy zdarzeniach i wykroczeniach w ruchu drogowym.

Pani Ewa Materna – Prezes Stowarzyszenia Uniwersytetu III Wieku „Atena” w Obornikach Śląskich, zadbała o rozpropagowanie akcji wśród słuchaczy SUTW. Dzięki temu stanowili oni przeważającą część uczestników spotkania. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie.

Seniorzy mieli okazję wysłuchać prelekcji Mariusza Sztala, zadawali pytania dotyczące ruchu rowerów i pieszych. To były dla nich kwestie, na które oczekiwali klarownych odpowiedzi i wskazówek. Mnóstwo osób chciało po spotkaniu sprawdzić swój czas reakcji czy też ostrość widzenia. Żegnając się z uczestnikami, wręczyliśmy im pamiątkowe certyfikaty.

Relacja ze spotkania dostępna również na stronie Gminy.