Spotkanie odbyło się w siedzibie Starostwa Powiatu. W spotkaniu wziął udział przedstawiciel miejscowej Policji mł.asp. Maciej Macias.

Omówił on zdarzenia drogowe z udziałem osób znanych miejscowej ludności. Wpłynęło to na pewno na siłę przekazu, bo w wypadku nie zginął, ktoś anonimowy, a osoba którą znali wszyscy, ktoś bliski. W wydarzeniu wzięła udział duża ilość miejscowych seniorów.

Informacja była dystrybuowana pomiędzy zainteresowanymi, uczęszczającymi na zajęcia Uniwersytetu III Wieku. Słuchacze UTW wykazali ogromne zainteresowanie problemem szeroko pojętego bezpieczeństwa, dlatego też przełożyło się to na duże zainteresowanie tą tematyką i frekwencję na prelekcji. Uczestnicy zadawali wiele szczegółowych pytań, związanych z poruszaniem się pieszych, rowerzystów, ale też furmanek czy wózków inwalidzkich.

Na te pytania precyzyjnie odpowiadał Mariusz Sztal, który w kontekście bezpiecznego poruszania się uczestników po drodze uzupełniał całość swoją bogatą wiedzą i doświadczenie w tym zakresie.

Spotkanie odbyło się we wspaniałej atmosferze, przy dużym zaangażowaniu obydwu stron. Było to takie z którego nie chcieli wychodzić ani uczestnicy ani prelegent. Ogromnym zainteresowaniem seniorów cieszył się serwis rowerowy. Wszystkie rowery zostały sprawdzone pod względem technicznym i doposażone w obowiązkowe elementy zwiększające bezpieczeństwo na drodze.