Kolejne spotkanie z cyklu “Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie” realizowaliśmy 24 lipca w Mrągowie.

W tej miejscowości występuje wysoka wypadkowość wśród seniorów. W 2018 roku wydarzyło się tam 7 wypadków z udziałem seniorów kierujących pojazdami. Mrągowo jest miastem, w którym występuje także problem bezpieczeństwa pieszych. W zeszłym roku w 6 wypadkach z udziałem osób 60+, zginęło 2 pieszych seniorów, a 5 zostało rannych.

Wielkie podziękowania dla mł asp. Doroty Kulig z komendy powiatowej Policji w Mrągowie za przedstawienie uczestnikom lokalnych problemów BRD oraz skutecznych sposobów unikania zagrożeń drogowych, która wraz z ekspertem bezpieczeństwa ruchu drogowego – Mariuszem Sztalem poprowadziła spotkanie na temat bezpieczeństwa.

Zaprezentowane uczestnikom spotkania filmy pokazały realne zagrożenia na drodze. Na ich podstawie przeprowadził z seniorami pogadankę. Z uwagi na fakt, iż prawie wszyscy przybyli uczestnicy spotkania należeli do grupy pieszych, nasz ekspert znaczną część spotkania poświęcił tematom zagrożeń występujących na przejściach dla pieszych oraz w miejscach przekraczania drogi poza przejściami.