Na spotkanie z lubińskimi seniorami przybyli Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie – asp. sztab. Sylwia Serafin oraz asp. sztab. Andrzej Kuśmierczyk. Po krótkim przywitaniu gości głos zabrał przedstawiciel Policji. Poruszył on najczęstsze problemy z jakimi boryka się Policja Drogowa w Lubinie. Opowiedział ciekawe, choć smutne historie ze zdarzeń drogowych z jakimi spotkał się w swojej pracy. Przestrzegał, aby stosować ograniczone zaufanie nawet w sytuacjach pozornie prostych i wydawałoby się bezpiecznych dla pieszych czy rowerzystów. „Upewnijmy się dwa razy, zanim podejmiemy decyzję na drodze. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, a gdy pojawi się błąd, może zamienić się w nieszczęście” – apelował.

Ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego – Mariusz Sztal, zaprezentował przygotowane na potrzeby akcji materiały filmowe. Mocno zaciekawiły one słuchaczy, którzy wykazywali się dużą aktywnością, co w rezultacie przerodziło się w sporą ilość pytań i objaśnień. Oczywiście i w Lubinie uczestnicy spotkania mogli skorzystać z serwisu rowerowego czy kontroli ostrości wzroku i refleksu.

Na koniec spotkania Policjanci w ramach działań profilaktycznych przekazali uczestnikom kamizelki odblaskowe. Organizatorzy zaś rozdali pamiątkowe certyfikaty uczestnictwa.