“Mały krok do dużej zmiany” – to cytat zapożyczony z plakatu Projektu Zdrowie, którego przedstawicielki były obecne na dzisiejszym spotkaniu. Ale ten cytat to świetne odniesienie do dzisiejszej tematyki warsztatów z cyklu “Senior na drodze – Pamiętaj o bezpieczeństwie”. Tak jak w temacie diety ważne są te małe kroki we wprowadzaniu nawyków żywieniowych, tak na drodze edukacja uczestników ruchu drogowego bez względu na Ich wiek będzie tym małym krokiem do dużej zmiany jakim powinno być zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych w Polsce.

Sala Pałacu w Lubartowie została wypełniona całkowicie, seniorzy mogli odświeżyć zwoje wiadomości z zakresu przepisów ruchu drogowego, ale też mogli wysłuchać wielu ciekawych prelekcji w wykonaniu przybyłych gospodarzy i gości zaangażowanych w dzisiejsze wydarzenie. Spotkanie rozpoczęła Pani Kustosz Teresa Krojec, która opowiedziała wszystkim o miejscu w którym się znajdowaliśmy.

Oficjalnie spotkanie rozpoczął tradycyjnie Mariusz Sztal, po czym głos zabrała Starosta Pani Ewa Zybała. Obecny na sali był także Wicestarosta Pan Lucjan Mileszczyk. Następnie Dyrektor WORD Lublin Pani Renata Bielecka opowiedziała o pracy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, a także wręczyła ze Współpracownicami odblaskowe elementy a także bardzo cenne zaproszenia na ODTJ Lublin, pozwalające skorzystać posiadaczom tych zaproszeń z bezpłatnych jazd doszkalających. Głos zabrał również nadkomisarz Marek Bocian – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie. Nie sposób nie podziękować Oficerowi Prasowemu Komendanta Powiatowego Policji mł asp. Pani Ewelinie Skorupskiej a także Kierownikowi Wydziału Komunikacji i Transport Drogowego w tutejszym Starostwie Panu Krzysztofowi Żyśko, za wkład w przygotowanie wydarzenia.

Tutaj relację ze spotkania transmitowała telewizja Kanał S Lubartów. Pomimo pogody, która spłatała figla i rozpadało się na dobre podczas spotkania uczestnicy, którzy przybyli rowerami, mogli zdać się na technika, który usprawniał rowery. Równo z zakończeniem spotkania deszcz ustał i wszyscy mogli w dobrych humorach i przy ładnej pogodzie wrócić zapewne bezpieczniej (bo z odświeżonymi wiadomościami) do domu.

Relacja na stronie Polskiego Radia Lublin oraz Wspólnota Lubartowska, Firlej.pl i Lubartów24.pl