„W powiecie lipnowskim w województwie kujawsko-pomorskim wydarzyło się w 2018 roku 5 wypadków z udziałem osób pieszych w wieku 60+. Spośród tych wypadków, aż 3 miały miejsce w Lipnie. Zginęło w nich dwóch seniorów” – informował uczestników spotkania mł. asp. Damian Bednarski z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie. „Każde ludzkie życie jest bezcenne. Dbajcie Państwo o swoje, by być w dobrej kondycji jak najdłużej i cieszyć się nim wspólnie z bliskimi” – dodał.

Podtrzymując temat – Mariusz Sztal, ekspert BRD – umożliwił zebranym sprawdzenie swoich predyspozycji psychofizycznych. Przy pomocy tablic okulistycznych seniorzy mogli skontrolować ostrość wzroku oraz stopień rozróżniania barw, a ich szybkość reakcji na zagrożenia weryfikował miernik czasu reakcji.

„Wnuczka chciała bym była bezpieczna. Dlatego namówiła mnie na udział w spotkaniu. Bardzo się cieszę, że ze mną tutaj przyszła” – mówiła jedna z uczestniczek.

Jeszcze przez kilkanaście minut po zakończeniu akcji trwały rozmowy kuluarowe seniorów z ekspertami. Ci z naszych gości, którzy przyjechali rowerem, mogli później odebrać swój skontrolowany i odpowiednio doposażony jednoślad z naszego mobilnego serwisu.