W dniu 15 lipca w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się spotkanie z cyklu „Senior na Drodze – Pamiętaj o bezpieczeństwie”. Już przed godziną 15:00 salę wypełnili mieszkańcy nie tylko Limanowej, ale i sąsiednich miejscowości.

Spotkanie rozpoczął tradycyjnie już Mariusz Sztal, witając uczestników i pokrótce przedstawiając założenia programowe warsztatów. Przywołał statystyki dotyczące wypadków w których udział brały osoby starsze i uzasadnił, dlaczego Limanowa znalazła się na liście powiatów objętych cyklem spotkań dla seniorów.

Następnie zabrał głos Starosta Powiatu Pan Mieczysław Uryga, który podkreślił jak bardzo ważne jest bezpieczeństwo w mieście i wyraził przekonanie, że takie spotkanie wspomoże proces poprawy bezpieczeństwa. Z kolei Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Pan Zygmunt Biedroński, namawiał uczestników do sprawdzenia swojego czasu reakcji na zagrożenia, by uświadomić, że wraz z wiekiem refleks słabnie.

„Życia i zdrowia nikt nam nie zwróci” – podkreślał mł. aspirant Maciej Bielak, zwracając szczególną uwagę uczestników, by nie egzekwowali swojego pierwszeństwa na siłę, gdyż w konfrontacji z pojazdem nie mają szans na wyjście cało z opresji.

Na koniec swojego przemówienia Policjant wyposażył każdego Uczestnika w elementy odblaskowe, przypominając o właściwym poruszaniu się w miejscach nieoświetlonych. 

Po spotkaniu każdy z Seniorów mógł wziąć udział w badaniu przeprowadzonym przez Panie z Projektu Zdrowie. Zaproszone dietetyczki konsultowały zainteresowanych w zakresie zdrowego odżywiania jak również weryfikowały przy pomocy specjalistycznych urządzeń skład ciała badanych.

Sprawozdanie ze spotkania dostępna tutaj.