Statystyki bezpieczeństwa seniorów za 2018 rok w powiecie łapieńskim nie wyglądały najlepiej. Wydarzyło się tu kilkanaście wypadków, w których zginęły osoby w wieku 60+, a kilkanaście zostało rannych. Byli wśród nich zarówno cykliści, piesi oraz kierujący autami.

Funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku – Pani asp. sztab. Aneta Łukowska, zajmująca się profilaktyką w ruchu drogowym, porozmawiała z seniorami o realnych zagrożeniach występujących na łapieńskich drogach. Mając wiedzę na temat konkretnych miejsc, gdzie dochodziło do wypadków, mogła obrazowo odnieść się do nich, dając uczestnikom klarowne wskazówki dotyczące zachowań w tych miejscach.

Do sali Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łapach, w poniedziałek 17 czerwca 2019 roku, przybyło blisko 60 seniorów, w tym połowa przyjechała na rowerach. To świetna frekwencja, pokazująca, że temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym seniorów nie jest tutaj traktowany po macoszemu.

„Bezpieczeństwo drogowe mieszkańców Łap jest dla nas bardzo ważne. Dziękujemy, że zdecydowaliście się zrobić tę akcję właśnie tu” – mówił w imieniu seniorów burmistrz Łap, a Urząd Miasta, jako partner lokalny akcji, rozdał wszystkim uczestnikom spotkania elementy odblaskowe.

Sprawozdanie ze spotkania i zdjęcia na portalu Łapy.pl