Spotkanie z cyklu „Senior na drodze – Pamiętaj o bezpieczeństwie” w Jarocinie odbyło się w Jarocińskim Ośrodku Kultury.

Spotkanie rozpoczął Mariusz Sztal, zachęcając seniorów do aktywnego udziału w wydarzeniu. Miało to swoje skutki, bo następni prelegenci – Policjanci z KPP Jarocin Pan komisarz Błażej Kubiak – Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego oraz mł. Asp. Karina Migalska – Cepa – Profilaktyk Społeczny mieli duże wyzwanie. Z sali posypała się lawina pytań na które szczegółowo odpowiadał Pan Komisarz. Pytania dotyczyły głównie tematyki rowerowej – kwestii dotyczących poruszania się po drogach, gdzie nie ma ścieżek rowerowych, ale też pojawiły się pytania z zakresu inżynierii ruchu drogowego.

Cześć zagadnień Mariusz Sztal zobowiązał się rozszerzyć w swojej części wystąpienia. Seniorzy z uwagą wysłuchali całej prelekcji. Wszyscy chętni skorzystali z miernika czasu reakcji i tablic okulistycznych. Znaczna część uczestników wzięła również udział w pokazie dotyczącym właściwego używania urządzeń w samochodzie ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowego ustawiania fotela kierowcy i poprawnego zapinania pasów bezpieczeństwa. Symulator dachowania spełnił swoją rolę, a dla wytrwałych mieliśmy jeszcze pokaz działania poduszki powietrznej.

W Radio ELKA można będzie posłuchać wywiadu z Mariuszem Sztalem, w którym prelegent opowiedział o powodach i celach tego spotkania.