„Jeżdżę dużo rowerem, poruszam się po całym Inowrocławiu, załatwiam sprawy. Dla mnie bezpieczeństwo jest bardzo ważne.” – mówiła jedna z seniorek. Podobnie uważali pozostali uczestnicy spotkania w sali Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Inowrocławiu, którzy oddali swoje rowery pod opiekę naszego serwisanta.

Asp. sztab. Izabella Drobniecka z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu podkreślała, że najważniejsze w akcji jest pokazywanie zagrożeń z którymi na co dzień spotykamy się na drodze, uwrażliwianie na nie seniorów, doradzanie w jaki sposób ich unikać, jak im przeciwdziałać. „Chcemy pokazać Państwu wyjścia z potencjalnie trudnych sytuacji, gdzie niejednokrotnie poprzez w miarę proste zachowania można ustrzec się niebezpieczeństwa” – mówiła.

„Wypadek, to splot często kilku przypadkowych zdarzeń. Muszą Państwo wiedzieć, że wielu z nich możnaby uniknąć, przewidując zagrożenia zanim faktycznie wystąpią” informował Mariusz Sztal. „Przede wszystkim o tym będę chciał z Państwem dziś porozmawiać i na przykładzie zaprezentowanych filmów – wskazać Wam skuteczne rozwiązania” – dodał ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego.

O naszej akcji informował serwis inianie.pl, radio PiK oraz portal Inowrocławskie.pl