Spotkanie z osobami 60+ w ramach akcji “Senior na drodze – Pamiętaj o bezpieczeństwie” zrealizowaliśmy w Gryfowie Śląskim, w Urzędzie Gminy i Miasta.

Po wstępie dokonanym przez Mariusza Sztala, głos zabrali Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim – asp. sztab. Krzysztof Skorzeńc, st. post. Olga Łukaszewicz oraz mieszkaniec Gryfowa – st. asp. Piotr Musiarz. Rozmowa o lokalnych problemach BRD w Gryfowie zajęła sporą część spotkania. Policjanci położyli duży nacisk na zachowanie seniorów jako pieszych. Wskazali, że spora część zdarzeń drogowych w powiecie dotyczy osób 60+. Uczestnicy mieli dużo pytań związanych z bezpieczeństwem drogowym. Sygnalizowali również problemy związane z szaleńczą jazdą kierujących motocyklami i wnioskowali o zwiększenie działań prewencyjnych w tym zakresie.

W spotkaniu wziął udział również Pan Wojciech Leszczyk, z-ca Dyrektora WORD Jelenia Góra, a jednocześnie przedstawiciel Dolnośląskiej Rady BRD. Oprócz rozdania opasek odblaskowych i przekazania informacji na temat działalności WORD-u na rzecz poprawy BRD, nasz gość specjalny przeprowadził ciekawy wykład na temat wzroku, badań oczu oraz zaburzeń związanych z funkcjonowaniem tego narządu. Pan Wojciech oprócz funkcji pełnionej w WORD, zawodowo zajmował się również inżynierią optyczną. „Dobry wzrok pomaga nam wcześniej dostrzec drogowe zagrożenia. Kontrola jego stanu powinna wraz z wiekiem stać się standardem” – podsumował wykład nasz ekspert.