Spotkanie z serii „Senior na drodze- Pamiętaj o bezpieczeństwie” w Grójcu odbyło się w Starostwie Powiatowym.

Serdeczne podziękowania kierujemy do  Grupy Senior Familia, której członkowie nie dość, że licznie przybyli, to mieli serię pytań zarówno do Policjantów jak i do głównego prelegenta Mariusza Sztala. Wiele pytań ze strony uczestników wyprzedzało to, co w swojej prezentacji ujął Mariusz. Pokazuje to, że aspekty przedstawiane uczestnikom były zbieżne z ich oczekiwaniami. Policję reprezentowali sierżant sztabowa Agata Sławińska i aspirant sztabowy Sławomir Biedrzycki z WRD KPP Grójec.

Policjanci opowiadali o zdarzeniach z powiatu w których udział brali Seniorzy. I niestety znaleźli się oni w tych zdarzeniach zarówno po stronie ofiar jak i sprawców, co potwierdza to, o czym opowiadał Mariusz Sztal przedstawiając statystyki potwierdzające, że osoby w wieku 60+ są coraz częściej uczestnikami wypadków. Na zakończenie wszyscy mieli okazję zobaczyć, a chętni sprawdzić osobiście jak ważnym elementem są pasy bezpieczeństwa.

Symulator dachowania cieszył się dużą popularnością. Wiele radości sprawiła też możliwość skontrolowania swojego wzroku przez seniorów, a wręczone certyfikaty spowodowały uśmiechy na twarzach uczestników.

Relacje zamieściła również Szkoła Jazdy Stańczyk.