Z seniorami w Cieszynie spotkaliśmy się w Cieszyńskim Domu Kultury “Dom Narodowy”. Zanim spotkanie się rozpoczęło, przedstawicielka Radia Bielsko przeprowadziła rozmowy z Krzysztofem Wójcikiem i podkomisarz Marzeną Szwed, która przybyła na spotkanie z ramienia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Na to wydarzenie zawitał również Wiceburmistrz Cieszyna Pan Krzysztof Kasztura. Z uwagą wysłuchał całej prelekcji a następnie brał udział w zajęciach praktycznych. Prelekcję przeprowadzona była przez Krzysztofa Wójcika, a doświadczona policjantka, z którą mieliśmy już kilkukrotnie przyjemność prowadzić spotkania – Pani podkomisarz Marzena Szwed z WRD KWP Katowice po raz kolejny ciekawie przedstawiła problemy dotyczące powiatu i województwa, które wpływają na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Krzysztof Wójcik nawiązując do tego co przekazała Pani podkomisarz zaprezentował jak należy postępować na drodze aby uniknąć zdarzeń drogowych wpływających na zdrowie i życie uczestników ruchu. Wykorzystał do tego prezentację i filmy tam zawarte, ale dołączał też własne komentarze, które jak zwykle uatrakcyjniły spotkanie. Bogate doświadczenie Pana Krzysztofa poparte przykładami daje do myślenia uczestnikom takich spotkań.

Na tym spotkaniu z cyklu “Senior na Drodze – Pamiętaj o bezpieczeństwie” również uczestnicy kontrolowali swój wzrok, poprawność rozróżniania kolorów, ale też na rynku Cieszyna mogli zobaczyć, jak zachowuje się ciało ludzkie podczas dachowania czy zderzenia.