Dzięki pomocy partnerów lokalnych mogliśmy zrealizować naszą akcję w sali widowiskowo-kinowej Miejskiego Centrum Kultury w Ciechocinku 25 czerwca. Z blisko 40 seniorami mogliśmy porozmawiać na tematy bezpieczeństwa drogowego w ich miejscowości. Ci, którzy przyjechali rowerem, mogli później odebrać swój pojazd sprawdzony pod kątem technicznym i doposażony w obowiązkowe elementy bezpieczeństwa.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim zachęcali uczestników do wspólnych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drodze. „Ciechocinek to miejscowość uzdrowiskowa. Chcielibyśmy więc razem z Państwem uzdrowić bezpieczeństwo drogowe seniorów w powiecie aleksandrowskim” – mówili z przymrużeniem oka. „Prosimy, by nigdy nie lekceważyć zagrożeń na drodze, stosować się do obowiązujących zasad i pamiętać o omawianych dzisiaj tematach. Prosimy również, by dzielić się z sąsiadami i bliskimi informacjami o zagrożeniach. Tym sposobem dotrzemy do większej ilości uczestników ruchu, przyczyniając się jednocześnie do poprawy jego bezpieczeństwa. Przecież wszystkim nam na tym zależy” – apelowali już całkiem poważnie.

Dzięki wsparciu Kujawsko-Pomorskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego uczestnicy spotkania otrzymali odblaskowe opaski.

Sprawozdanie ze spotkania ze zdjęciami na portalu Gazeta Pomorska.