Na spotkanie z ekspertami BRD w Bytowie w ramach akcji „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”, 13 czerwca, przybyło ponad 40 osób. Mimo niekorzystnych warunków pogodowych, blisko połowa z nich przyjechała rowerem. Na sali mieliśmy tym samym sposobność porozmawiać o wpływie pogody na bezpieczeństwo na drodze. Podkreślaliśmy, że wskazane jest powstrzymanie się od jazdy rowerem podczas burzy, gdyż wyładowania atmosferyczne mogą być niebezpieczne i tragiczne w skutkach dla kierujących jednośladem. Zwracaliśmy również uwagę zebranych na kwestie niedostatecznej widoczności, w tym niedostrzegania „niewyróżniających się” pieszych i rowerzystów przez kierujących autami podczas złych warunków atmosferycznych.

Stan techniczny części rowerów pozostawiał wiele do życzenia. Z rozwiązaniem problemów pośpieszył nasz warsztat rowerowy. Każdy jednoślad został sprawdzony technicznie i doposażony w odblaski, dzwonki i światła.

Szczegóły dotyczące miejsc niebezpiecznych w powiecie bytowskim przedstawił sierżant Damian Chamiera-Gliszczyński z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bytowie.

Olbrzymim zainteresowaniem cieszył się miernik czasu reakcji. Skorzystali z niego prawie wszyscy rowerzyści. Seniorzy-piesi sprawdzali swój wzrok i umiejętność rozpoznawania barw z pomocą specjalnych tablic okulistycznych.
Bardzo dziękujemy partnerom lokalnym za zaangażowanie i pomoc w realizacji wydarzenia.