Spotkanie z cyklu “Senior na drodze – Pamiętaj o bezpieczeństwie” odbyło się w budynku Starostwa, gdzie seniorów powitali nas Pan Artur Wyra – Główny Specjalista w Wydziale Polityki Społecznej i Pani Kinga Rębacz z tego samego wydziału. Samo spotkanie rozpoczął Starosta Będziński Pan Sebastian Szaleniec.

Spotkanie uświetnił też swoją obecnością Pan Rafał Adamczyk – Pełnomocnik Prezydenta Miasta. Następnie głos zabrały przedstawicielki Policji. Znana nam już ze świetnych prelekcji podkomisarz Marzena Szwed z WRD KWP Katowice oraz aspirant sztabowy Iwona Bajan z KPP Będzin. Panie omówiły przygotowane przez siebie prezentacje, a także przekazały uwagi dotyczące lokalnych problemów Powiatu. Następnie Krzysztof Wójcik przeszedł do zasadniczej części prelekcji, omawiając szczegółowo problemy związane z ruchem pieszych i rowerzystów, na podstawie przygotowanych materiałów filmowych, dotyczących najczęstszych wykroczeń w ruchu drogowym. Ale i tym razem mieszkańcy powiatu mieli jeszcze przed sobą wiele atrakcji.

Jak zwykle mogli sprawdzić swój wzrok, refleks czy doposażyć swoje pojazdy w niezbędne wyposażenie. Rowery osób przybyłych na spotkanie zostały oznakowane przez asp. sztab. Rafała Rokitę i asp. Marcina Śniocha z KPP Będzin, a na zakończenie prelekcji seniorzy otrzymali Certyfikaty oraz elementy odblaskowe przygotowane przez WORD Katowice. Przed budynkiem, chętni mogli zobaczyć jak ważne jest właściwe zapinanie pasów bezpieczeństwa.

Przygotowane symulatory dachowania i zderzenia pokazały jak bezradny jest człowiek w przypadku wystąpienia zdarzenia drogowego. Tym razem Seniorzy mogli zobaczyć, jak działa poduszka powietrzna w symulowanym, kontrolowanym wystrzale tego elementu. Spotkanie zakończyło się dużo po wyznaczonym czasie, co świadczy o dużym zainteresowaniu społeczeństwa tą tematyką. 

Relacja ze spotkania dostępna na stronie powiatu. oraz na stronie czeladz365.pl i Ślaskiej Policji.