Ministerstwo Infrastruktury i Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ma przyjemność zaprosić Państwa na inaugurację ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. SENIOR NA DRODZE. JESTEM ŚWIADOMY – BĘDĘ BEZPIECZNY. Partnerem strategicznym akcji jest Policja.


Zaplanowane zostały 34 spotkania w całej Polsce i przy Państwa udziale chcielibyśmy osiągnąć cel akcji, jakim jest kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań w ruchu drogowym wśród Seniorów.
Akcję „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny” adresujemy do osób powyżej 60. roku życia: rowerzystów i pieszych. Niezwykle ważne bowiem dla nas jest ich bezpieczeństwo na drodze.


Uroczyste rozpoczęcie akcji, połączone z zajęciami warsztatowymi dla Seniorów odbędzie się 28 czerwca br. (czwartek) w sali widowiskowej Centrum Kultury „Łowicka” w Warszawie (Warszawa-Mokotów, ul. Łowicka 21), w godz. 1030-1430.


Zarówno przed zajęciami, jak i po nich, zapraszamy do korzystania z bufetu kawowego. Podczas kuluarowych rozmów, na Państwa pytania odpowiedzą zaproszeni policjanci, eksperci ruchu drogowego, ratownicy medyczni i dietetycy. Seniorzy rowerzyści będą mogli bezpłatnie dokonać przeglądu swoich rowerów oraz doposażyć je w obowiązkowe światła, dzwonki i odblaski.
Zaznaczamy, iż udział w całym wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.


Serdecznie zapraszamy do udziału!