W gościnnych progach Urzędu Stanu Cywilnego przy ul. Ferdynanda Focha, 19 września 2018 roku, mieliśmy możliwość spotkać się z siedemdziesięcioma częstochowskimi seniorami. Aż trzydziestu z nich przyjechało na rowerach. Zanim rozpoczęliśmy część wykładową, rozmawialiśmy z seniorami na tematy lokalnych problemów BRD w foyer Urzędu.

Pani podkomisarz Marzena Szwed z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zaprezentowała uczestnikom filmy z częstochowskich zdarzeń drogowych. Wyjaśniała przyczyny powstawania niebezpiecznych zdarzeń i zachęcała do dawania dobrego przykładu. Na koniec swojego wystąpienia przypomniała „Pamiętajcie Państwo – każdy z Was ma realny wpływ na bezpieczeństwo drogowe”.

Panel bezpieczeństwa poprowadził ekspert ruchu drogowego Mariusz Sztal. Prezentował seniorom dedykowane akcji filmy i zachęcił do wspólnej dyskusji. Było mnóstwo pytań i żadne nie zostało bez odpowiedzi. Jeszcze pół godziny po części wykładowej, Pani policjantka i ekspert BRD rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie.

Serdeczne podziękowania dla Pan z Biura Obsługi Seniora za pomoc w przeprowadzeniu wydarzenia w Częstochowie.