13. sierpnia 2018 r., Skarżysko-Kamienna. W siedzibie Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej ul. Słowackiego 25 odbyły się warsztaty akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”. Organizatorzy: Ministerstwo Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Drogowego oraz Policja.

W edycji w Skarżysku-Kamiennej udział wzięło 32. seniorów, w tym 8. rowerzystów. Z uczestnikami spotkał się Michał Piechota, członek Świętokrzyskiej Rady BRD. Zajęcia warsztatowe prowadził mł. asp. Mariusz Bednarski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, wskazywał na zagrożenia w ruchu drogowym, omawiał zasady bezpiecznego zachowania. Panel ekspercki zrealizował Mariusz Sztal. – Aż 42% poszkodowanych w zdarzeniach drogowych to osoby powyżej 60 roku życia. Takim statystykom sprzyja z jednej strony starzenie się społeczeństwa, a z drugiej systematyczny wzrost natężenia ruchu drogowego – podsumował ekspert.

W trakcie rozmów kuluarowych, poproszono przedstawiciela policji o zademonstrowanie sygnałów, które daje kierujący ruchem drogowym – pokaz w sposób szczególny uatrakcyjnił zajęcia.

Uczestnicy spotkania otrzymali drobne upominki, w tym kamizelki i inne elementy odblaskowe przygotowane przez WORD Kielce. Skorzystali z poczęstunku.

Dla seniorów-rowerzystów niewątpliwą atrakcją był bezpłatny przegląd techniczny ich jednośladów. Rowery zostały sprawdzone oraz stosownie doposażone, przede wszystkim w elementy odblaskowe i oświetlenia.

Przebieg wydarzenia rejestrowały ekipy TVP Kielce, Radia Kielce, Skarżysko.

Relacja w portalu PROSKARZYSKO.pl – Paweł Wełpa. „Senior na drodze: Skarżyscy seniorzy poznali zasady bezpiecznego zachowania w ruchu ulicznym” [kliknij]