6. sierpnia 2018 r., Łomży. W ramach akcji „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny” odbyło się spotkanie warsztatowe, zorganizowane w Łomży w Domu Pastora przy ul. Krzywe Koło 1.

Organizatorzy – Ministerstwo Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Policja przy udziale partnera lokalnego – Urzędu Miasta w Łomży oraz Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej „Domek Pastora” – zaprosili pieszych i rowerzystów w wieku 60+. Celem tej ogólnopolskiej akcji jest podniesienie bezpieczeństwa seniorów, uczestników ruchu drogowego. Przybyło 38 osób, w tym 9. rowerzystów. Spotkanie miało miejsce w przepięknych wnętrzach zabytkowego Domu Pastora, który wszedł do historii miasta, jako miejsce pobytu Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W wydarzeniu uczestniczył Cezary Kisiel sekretarz Podlaskiej Rady BRD.

Odbyły się dwa panele prowadzone przez ekspertów ruchu drogowego oraz łomżyńskich policjantów. Prelegenci zaprezentowali filmy dedykowane akcji. Seniorzy mówili o swoich lokalnych problemach dotyczących bezpieczeństwa. Eksperci radzili jak unikać zagrożeń na drodze.

Każdy z seniorów mógł skorzystać z bezpłatnego przeglądu technicznego roweru, drobnych napraw i regulacji np. układu hamulcowego. Pojazdy zostały doposażone w światła i dzwonki. Rozdano elementy odblaskowe.
Szczególne podziękowania, za pomoc w organizacji warsztatów, należą się Annie Sobocińskiej z Urzędu Miasta w Łomży.