21. sierpnia 2018 r., Stalowa Wola. W obiekcie nazywanym „Dmowskiego 11 – Twoje Miejsce Spotkań” odbyły się zajęcia warsztatowe zorganizowane w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”.

Organizatorzy: Ministerstwo Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego we współpracy z Policja oraz partnerem lokalnym – Miejskim Domem Kultury w Stalowej Woli zaprosili pieszych i rowerzystów reprezentujących grupę wiekową 60+. Udział wzięły 74. osoby, w tym 52 rowerzystów. Zajęcia prowadził ekspert brd Mariusz Sztal, mówił o zagrożeniach na drodze, o wypadkach z udziałem seniorów oraz o tym jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym. Seniorzy rozmawiali z przedstawicielem lokalnej policji, st. sierż. Katarzyną Wieczorek. Z zainteresowaniem przyjęto prezentację dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu Marka Ożgi, który także obdarował uczestników opaskami i kamizelkami odblaskowymi.

Równocześnie działał bezpłatny serwis rowerowy. Dokonano przeglądu stanu technicznego 52. rowerów. Wykonano regulacje i drobne naprawy, pojazdy doposażono w dzwonki, elementy oświetlenia i odblaski.

Podkreślić należy znaczący udział w organizacji wydarzenia Bogny Latawiec z tutejszego MDK. Relacje i rozmowy z uczestnikami spotkania nagrała lokalna stacja – Telewizja Miejska Stalowa Wola (czas 12:13-16:30).

Dmowskiego 11 – Twoje Miejsce Spotkań – zaproszenie

Relacja na portalu Sztafeta.pl