Dzięki uprzejmości Dziennego Domu Pobytu w Nysie mieliśmy przyjemność spotkać się, 7 września, z lokalnymi seniorami i porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze. Podczas gdy ekspert ruchu drogowego omawiał zagrożenia czyhające na pieszych i rowerzystów 60+, nasz serwisant dokonał sprawdzenia stanu technicznego kilkudziesięciu rowerów.

Prelekcję o bezpieczeństwie na drodze wygłosiła sierż. sztab. Agnieszka Głowala z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Trudne do omówienia kwestie zbiegły się z tragicznym wypadkiem z wcześniejszej nocy w Nysie, w którym zginęło pięć osób. Tym większy wymiar miało przesłanie o bezpieczne zachowania na drodze kierowane do uczestników spotkania.

Sekretarz Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Pan Bartosz Wajman przekazał dla seniorów kamizelki odblaskowe, a wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali dodatkowo zaproszenie do kina na dowolnie wybrany seans.
Po zakończonej akcji „Senior na drodze…”, Dzienny Dom Pobytu zaprosił wszystkich uczestników na godzinną wycieczkę kajakową.