Mamy kilka lokalnych problemów BRD. Spróbujecie nam pomóc?

Mamy kilka lokalnych problemów związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Spróbujecie nam pomóc? – pytali nas łódzcy seniorzy podczas akcji realizowanej w Regionalnym Centrum Polityki Społecznej przy ul. Snycerskiej, 3 września 2018.
W spotkaniu z lokalnymi policjantami i ekspertami BRD w Łodzi, wzięło udział kilkudziesięciu seniorów. Część z nich przyjechała, aż z odległego Bełchatowa.

Rozmowy uczestników z policjantami i ekspertami BRD kontynuowane były w kuluarach podczas przerwy kawowej, jak również długo po zakończeniu części wykładowej. Łódzcy seniorzy zabiegali o pomoc w rozwiązaniu lokalnych problemów z infrastrukturą pieszo-rowerową, która ma bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo na drodze.

Zarówno sierż. sztab. Jadwiga Czyż z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, jak i Mariusz Sztal – ekspert ruchu drogowego, zobowiązali się przekazać lokalne problemy seniorów z województwa łódzkiego – Wojewódzkiej Radzie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Wydarzenie relacjonowały lokalne media, a dodatkowym elementem spotkania z seniorami był pokaz sygnałów dawanych przez policjanta kierującego ruchem, zademonstrowany przez sierż. sztab. Marcina Blewonzkę.

Podziękowania za pomoc w organizację wydarzenia w Łodzi dla Pani Marii Kaczmarczyk z Regionalnego Centrum Polityki Społecznej.

Relacja w Telewizji Polskiej.

Galeria zdjęć tutaj.

 

 

© 2018 Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wszelkie prawa zastrzeżone.