„Jestem stąd, znam lokalne zagrożenia BRD i chętnie o nich porozmawiam” – mówił Filip Grega, laureat głównej nagrody stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego

13 września spotkaliśmy się ze szczecińskimi seniorami w Domu Kultury „Słowianin”. Miejsce wybraliśmy nieprzypadkowo, bowiem tutaj właśnie organizowane są „Inspirujące Wtorki w Centrum Seniora” dla mieszkańców Szczecina.

Mimo niesprzyjającej pogody, uczestnicy dopisali. Odwiedziło nas 40 seniorów. Działał także warsztat rowerowy.

Temat statystyk zdarzeń drogowych z udziałem szczecińskich seniorów poruszył mł. asp. Roland Borkowski z Komendy Wojewódzkiej Policji. Przekazał też dla uczestników spotkania opaski odblaskowe i materiały edukacyjne.

Gościem specjalnym akcji „Senior na drodze…” był Filip Grega – znany szczeciński działacz na rzecz poprawy BRD i laureat prestiżowej nagrody stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego - „Osoba, która w szczególny sposób przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce”. „Jestem stąd, znam lokalne zagrożenia BRD i chętnie o nich porozmawiam” – mówił do seniorów, rozpoczynając swoje wystąpienie. Gromkie brawa po zakończeniu prelekcji oraz pozytywne wpisy w ankietach ewaluacyjnych, świadczyły dobitnie, że udało nam się zrealizować zamierzony cel.

Galeria zdjęć dostępna tutaj

© 2018 Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wszelkie prawa zastrzeżone.