Będąc w dobrej formie, będziemy bezpieczniejsi na drodze – mówili seniorzy w Lublinie

W ramach lubelskiej akcji „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”, która odbyła się 24 sierpnia 2018 roku, niespodzianką było zaproszenie skierowane przez Pana Krzysztofa Babisza – Sekretarza Wojewódzkiej Rady BRD i jednocześnie dyrektora ośrodka egzaminowania z Lublina do udziału w bezpłatnych warsztatach doskonalenia techniki jazdy dla lubelskich seniorów kierujących pojazdami.

Moduły dotyczące bezpieczeństwa seniorów na drodze przygotowali sierż. sztab. Iwona Cichocka i komisarz Agnieszka Łoś z Policji w Lublinie oraz Mariusz Sztal – ekspert ruchu drogowego.

Zaprosiliśmy do udziału w wydarzeniu Polskie Centrum Dietetyczne ze Świdnika i nie spodziewaliśmy się nawet, że konsultacje seniorów z dietetykiem Panią Magdaleną Ostaszewską, będzie cieszyły się takim zainteresowaniem. Blisko 70% obecnych seniorów uczestniczyło w ramach „Projektu Zdrowie” w kompleksowym badaniu tkanki tłuszczowej i wody w organizmie. Na podstawie tego badania, każdy z seniorów otrzymał indywidualne wskazówki dietetyczne.

Za pomoc w organizacji wydarzenia szczególnie dziękujemy Pani Dyrektor Annie Walczak i Pani Kierownik Ewie Danek z Centrum Usług Socjalnych w Lublinie.

Galeria z wydarzenia dostępna tutaj.

© 2018 Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wszelkie prawa zastrzeżone.