101 uczestników – rekordowa frekwencja podczas akcji „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”

We wtorek 4 września gościliśmy w Ostrowie Wielkopolskim w dawnym domu nauczyciela, a obecnie w „nklubie – sztuka i edukacja”. Liczba uczestników przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki zaangażowaniu Pana Józefa Kozana z Miejskiej Rady Seniorów udało się zaprosić aż 101 uczestników. Ponad połowa z nich przyjechała do nas na rowerze, w związku z czym nasz serwisant miał pełne ręce roboty.

Prelekcję na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego w regionie wygłosił podinsp. Witold Kolenda z Komendy Miejskiej Policji. Ze względu na duże zainteresowanie uczestników, ostrowscy policjanci zorganizowali dodatkowo pod namiotem Krajowej Rady BRD punkt znakowania rowerów.

Z przesłaniem zachowywania bezpieczeństwa na lokalnych drogach do uczestników wystąpiła Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Pani Beata Klimek. Po obejrzeniu filmów dedykowanych akcji, gratulowała nam pomysłów na uświadamianie seniorom zagrożeń występujących na drodze. Wszystkim obecnym dziękowała za przybycie, życząc długich i bezpiecznych lat w zdrowiu.

Relacja na portalu Nasze Miasto Ostrów Wielkopolski

Galeria zdjęć dostępna tutaj.

© 2018 Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wszelkie prawa zastrzeżone.