„Centrum Aktywności Seniora to miejsce, w którym zawsze czujemy się dowartościowani” – mówili gdyńscy seniorzy podczas akcji „Senior na drodze”

W poniedziałek 15 października spotkaliśmy się z pieszymi i rowerzystami 60+ w Centrum Aktywności Seniora w Gdyni. To miejsce szczególne, organizujące spotkania seniorów ze znanymi i ciekawymi ludźmi. Było nam bardzo miło, że nasi goście tak właśnie nas traktowali i merytorycznie przygotowali się do zajęć. „W tym miejscu zawsze czujemy się dowartościowani” – mówili.

Dla seniorów, którzy przyjechali do nas rowerem mieliśmy jak zawsze przygotowany bezpłatny serwis rowerowy. Nasz technik przeprowadził przegląd wszystkich rowerów, a te w których brakowało obowiązkowego wyposażenia - doposażył w nie.
Kilka zdań o bezpieczeństwie na pomorskich drogach powiedział Arkadiusz Mańkowski – Sekretarz Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Zapewnił wsparcie reprezentowanej przez siebie instytucji dla próby rozwiązania gdyńskich problemów z infrastrukturą pieszo-rowerową.

Policja, jako partner akcji „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny” zaprezentowała się poszerzonym składem. Prelekcję dotyczącą zagrożeń występujących w ruchu drogowym wygłosiła podkomisarz Joanna Skrent z Komendy Wojewódzkiej Policji, natomiast policjanci z Komendy Miejskiej rozmawiali z uczestnikami spotkania na tematy lokalnych zagrożeń dla seniorów.

Największy poklask zyskały filmy przygotowane specjalnie na potrzeby tej akcji przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Podczas dyskusji zainicjowanej przez naszego eksperta na temat każdego z nich, seniorzy angażowali się bardzo mocno. Zadawali mnóstwo pytań i bez skrępowania wyrażali swoje zdanie na omawiane tematy.

Na koniec zajęć otrzymaliśmy od gospodarzy płyty CD z dokonaniami muzycznymi podopiecznych Centrum Aktywności Seniora. My zrewanżowaliśmy się elementami odblaskowymi poprawiającymi bezpieczeństwo, materiałami edukacyjnymi i certyfikatami udziału w akcji.

Galeria zdjęć dostępna tutaj.

 

© 2018 Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wszelkie prawa zastrzeżone.