Było ciekawie i fachowo

7. sierpnia 2018 r., Białymstoku. Trwa ogólnopolska akcja pn. „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”, organizowana z inicjatywy Ministerstwa Infrastruktury, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Policji. Czynny udział wzięli partnerzy lokalni: Urząd Miejski w Białymstoku oraz miejskie Centrum Aktywności Społecznej – za co należą się im słowa podziękowania.

W akcji w Białymstoku uczestniczyły 63 osoby, w tym 31 rowerzystów z grupy wiekowej 60+. W ramach przewidzianych spotkań warsztatowych odbyły się panele tematyczne poświęcone bezpieczeństwu na drogach. Wiele mówiono o lokalnych problemach i ich rozwiązywaniu, szczególnie w rozmowach z policjantami: asp. sztab. Anetą Łukowską z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i sierż. sztab. Michałem Leonowiczem z Komendy Miejskiej w Białymstoku. Policjanci apelowali o ostrożność i uwagę, mówili o bezpiecznych zachowaniach, ale też o szczególnie tragicznych konsekwencjach wypadków drogowych z udziałem pieszego, czy rowerzysty.

Panel tematyczny prowadzony przez Mariusza Sztala, eksperta w zakresie brd, poprzedziły wystąpienia Michała Freino, dyrektora WORD Białystok oraz Jerzego Poznańskiego, prezesa PZMot Białystok. Podsumowując wydarzenie dyrektor M. Freino skomentował: - W Białymstoku w Centrum Aktywności Społecznej odbyły się warsztaty dla osób 60+ w ramach ogólnopolskiej akcji "Senior na drodze. Jestem świadomy - będę bezpieczny". Świetna inicjatywa Krajowej Rady BRD i Ministerstwa Infrastruktury, podczas której miałem okazję porozmawiać z seniorami na temat ich bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pokazać kilka spotów zrealizowanych wspólnie z Podlaską Policją i Jarkiem Kazberukiem oraz rozdać mnóstwo odblasków. Było ciekawie, fachowo, czasami śmiesznie, ale widać, że tę grupę warto edukować i się z nimi spotykać.

To niezwykle interesujące spotkanie relacjonowała TVP3 Białystok oraz Polskie Radio Białystok.

Seniorzy-rowerzyści korzystali z bezpłatnego przeglądu technicznego swoich pojazdów, drobnych napraw i regulacji, doposażono je w światła i dzwonki.

Galeria zdjęć z warsztatów w Białymstoku [kliknij]

 

 

Film dzięki uprzejmości UM Białystok

 

 

© 2018 Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wszelkie prawa zastrzeżone.