Bilet do kina i wycieczka kajakowa – dodatkowe atrakcje dla nyskich seniorów

Dzięki uprzejmości Dziennego Domu Pobytu w Nysie mieliśmy przyjemność spotkać się, 7 września, z lokalnymi seniorami i porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze. Podczas gdy ekspert ruchu drogowego omawiał zagrożenia czyhające na pieszych i rowerzystów 60+, nasz serwisant dokonał sprawdzenia stanu technicznego kilkudziesięciu rowerów.

Prelekcję o bezpieczeństwie na drodze wygłosiła sierż. sztab. Agnieszka Głowala z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Trudne do omówienia kwestie zbiegły się z tragicznym wypadkiem z wcześniejszej nocy w Nysie, w którym zginęło pięć osób. Tym większy wymiar miało przesłanie o bezpieczne zachowania na drodze kierowane do uczestników spotkania.

Sekretarz Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Pan Bartosz Wajman przekazał dla seniorów kamizelki odblaskowe, a wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali dodatkowo zaproszenie do kina na dowolnie wybrany seans.
Po zakończonej akcji „Senior na drodze…”, Dzienny Dom Pobytu zaprosił wszystkich uczestników na godzinną wycieczkę kajakową.

Galeria zdjęć dostępna tutaj

© 2018 Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wszelkie prawa zastrzeżone.