„Najczęstszą przyczyną powstawania wypadków drogowych jest po prostu błąd człowieka” – uświadamiał gdańskich seniorów Filip Grega

„Najczęstszą przyczyną powstawania wypadków drogowych jest po prostu błąd człowieka” – uświadamiał gdańskich seniorów Filip Grega, laureat prestiżowej nagrody stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, dla osoby szczególnie przyczyniającej się do poprawy BRD w Polsce.

Dzięki uprzejmości Urzędu Miasta w Gdańsku spotkaliśmy się z lokalnymi seniorami w Regionalnym Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych.

Podkomisarz Joanna Skrent z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku opowiedziała zebranym o niebezpiecznych sytuacjach drogowych z życia zawodowego i prywatnego. Podkreślała, że zbyt często uczestnicy ruchu popełniają podstawowe błędy, doprowadzając do sytuacji skrajnie niebezpiecznych.

Wtórował jej w tym drugi panelista, Filip Grega – znany działacz na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce. Wskazywał, że tak naprawdę prawdziwą przyczyną powstawania wypadków jest błąd człowieka, co znaczy, że błędne świadome czy nieświadome działania na drodze w konsekwencji mogą doprowadzić do tragedii. Prosił, by seniorzy, jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, uważnie obserwowali zachowania kierujących pojazdami i dopiero po nabraniu 100% pewności, decydowali się przekraczać jezdnię.

W warsztacie rowerowym przejrzeliśmy kilkanaście rowerów, z czego w prawie każdym zdiagnozowaliśmy problem i szybko usunęliśmy usterkę. Doposażyliśmy rowery w elementy odblaskowe, światła i dzwonki.

Od Pana Arkadiusza Mańkowskiego z Pomorskiej Rady BRD otrzymaliśmy elementy odblaskowe, które po zajęciach przekazaliśmy seniorom. Od siebie dołożyliśmy także materiały edukacyjne i certyfikaty uczestnictwa w projekcie.

Galeria zdjęć dostępna tutaj.

© 2018 Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wszelkie prawa zastrzeżone.