„Cieszę się, że podczas tak ważnej akcji edukacyjnej dla seniorów, mogę porozmawiać z Państwem także o innych lokalnych zagrożeniach” – mówił asp. sztab. Witold Kaczmarek

„Cieszę się, że podczas tak ważnej akcji edukacyjnej dla seniorów, mogę porozmawiać z Państwem także o innych lokalnych zagrożeniach” – mówił asp. sztab. Witold Kaczmarek z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Elbląg, w dniu 17 października 2018, to przedostatnie miasto na mapie naszej akcji informacyjno-edukacyjnej. Dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu Pana Pawła Gołębiewskiego, Kierownika Środowiskowego Domu Pomocy „Lazarus” udało nam się dodatkowo zaprosić na spotkanie kilkudziesięciu elbląskich seniorów.

Gromkimi brawami została nagrodzona prelekcja aspiranta sztabowego Wiktora Kaczmarka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Mówił on nie tylko o zagrożeniach na drodze, ale również o tych niebezpieczeństwach, które czyhają na seniorów poza jezdnią i chodnikiem. Mnóstwo pytań ze strony odbiorców nie pozostało bez odpowiedzi. Na koniec swojego wystąpienia policjant zaprezentował sygnały dawane przez kierującego ruchem na skrzyżowaniu. Każdy z uczestników dowiedział się, że także jako pieszy musi stosować się do wskazań policjanta.

Pani Izabela Nowaczyk, Kierownik Działu Szkoleń i BRD w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Elblągu przygotowała dla uczestników spotkania opaski odblaskowe. My dołączyliśmy ze swojej strony kamizelki odblaskowe i materiały edukacyjne. W rewanżu otrzymaliśmy herb Elbląga własnoręcznie wcześniej wykonany przez uczestników spotkania.

Galeria zdjęć ze spotkania dostępna tutaj.

© 2018 Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wszelkie prawa zastrzeżone.