„Część z nas była uczestnikami przykrych wydarzeń na drodze. Chcielibyśmy ostrzec więc innych” – podczas akcji „Senior na drodze…” mówili radomscy seniorzy.

1 października, w Międzynarodowy Dzień Osób Starszych zrealizowaliśmy naszą akcję w Radomiu. Do sali konferencyjnej Urzędu Miasta zawitało kilkudziesięciu seniorów. Wielu z nich dzieliło się z nami przykrymi wydarzeniami na drodze, których byli uczestnikami. Nasz ekspert ruchu drogowego prezentował filmy dedykowane akcji. Nie musiał zachęcać zebranych do żywej dyskusji o zagrożeniach na drodze.

Radomscy seniorzy podkreślali, że taka forma uświadamiania na temat zagrożeń jest właściwa i skutecznie trafia do odbiorców. Żywy przekaz, ukazanie realnych sytuacji, skupianie się na faktycznych problemach drogowych, to elementy, które najbardziej zapadły w pamięć uczestników.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, podkomisarz Emilia Kosma i sierż. sztab. Marcin Sawicki wskazali niebezpieczne miejsca na mapie Radomia, szczególnie uczęszczane przez osoby starsze. Ostrzegali o potencjalnych zagrożeniach, dając przykłady prawidłowych i akceptowalnych zachowań. Na koniec zaprezentowali uczestnikom spotkania sygnały dawane przez policjanta kierującego ruchem. Podkreślili też, że znaki które daje policjant obowiązują również pieszych.

Relacja z wydarzenia na stronach Radia Plus Radom.

Galeria zdjęć dostępna tutaj.

© 2018 Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wszelkie prawa zastrzeżone.